هلدینگ ساختمانی زیباسازان

اجرای ساختمان و تامین مصالح

طراحی و ساخت کتابخانه شخصی در خانه

عاشق کتاب و کتابخوانی هستید و دوست دارید جای دنجی در خانه برای لذت‌بردن از کتاب‌خواندن داشته باشید؟ فکر می‌کنید کار دشواری است و فعلا هزینه و انرژی لازم برای انجامش را ندارید؟ راستش را بخواهید، ساخت کتابخانه شخصی یا به‌روزرسانی طراحی کتابخانه‌های خانگی آن‌قدرها هم که در نگاه اول به نظر می‌رسد دشوار نیست. مهم این است که ایده‌های خوبی برای انجام این کار داشته باشید. همچنین، بتوانید با درک و شناخت بهتر ویژگی‌ها و جزئیات هریک از این ایده‌ها، به بهترین شکل ممکن اجرایشان کنید. در ادامه مطلب حاضر، راجع‌به همین موضوع صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید با ۸ ایده برای طراحی و ساخت کتابخانه شخصی در خانه. در انتها امکانات و وسایل موردنیاز برای ساخت کتابخانه شخصی در خانه را نیز معرفی می‌کنیم.

3 اید‌ه برای یافتن مکان مناسب در خانه

پیش از هرچیز، باید مکانی را برای ساخت کتابخانه شخصی در خانه انتخاب کنید. فضایی که انتخاب می‌کنید لزوما نباید خیلی بزرگ و دل‌باز باشد. با رعایت برخی المان‌های طراحی و دکوراسیون داخلی، حتی امکان استفاده از کوچک‌ترین فضاها را هم برای ساخت کتابخانه خواهید داشت. البته اگر مکانی که انتخاب می‌کنید حداقل به‌اندازه‌ای فضای خالی داشته باشد که بتوان صندلی راحتی یا کاناپه کوچکی در آن گذاشت و بتوان در اوقات فراغت از مطالعه در آن لذت برد خیلی بهتر است.

۱. طراحی و ساخت کتابخانه شخصی در اتاق پذیرایی

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های ساخت کتابخانه شخصی در خانه افزودن آن به المان‌های طراحی اتاق پذیرایی است. خوبی و کارایی این ایده این است که دیگر به هزینه‌کردن برای خرید کاناپه یا صندلی راحتی نیازی نخواهید داشت. می‌توانید برای نشستن هنگام مطالعه از سرویس مبلمان اتاق پذیرایی استفاده کنید.

۲. طراحی و ساخت کتابخانه شخصی در اتاقی مجزا

ساخت کتابخانه شخصی در اتاقی مجزا در خانه ایده دیگری است که راجع‌به آن صحبت می‌کنیم. این ایده به‌ویژه برای کسانی مناسب و کارآمد است که برای مطالعه یا کار برنامه‌ریزی جدی دارند و باید بخشی از اوقاتشان در روز و هفته را برای انجام این کارها کنار بگذارند. وقتی اتاقی مجزا برای کتابخانه در نظر بگیرید، خیلی بحث ظاهری اهمیت ندارد و می‌توانید قفسه‌های ساده چوبی را در طول دیوارها کار کنید. پیشنهاد می‌کنیم تمامی قفسه‌ها را با کتاب‌هایتان پر کنید و ظاهر اتاق را در عین سادگی، کاملا مرتب و آراسته نگه دارید؛ به‌طوری که حضور در اتاق به شما انگیزه‌ دهد و به کار و مطالعه بیشتر ترغیب‌تان کند.

۳. طراحی و ساخت کتابخانه شخصی در فضاهای کوچک و بی‌استفاده

اگر گوشه یا کنار دنجی در خانه خالی مانده باشد و بتوان از آن استفاده کرد، می‌توانیم این ایده را اجرا کنیم. قراردادن نشیمنگاهی مثل نیمکت یا صندلی راحتی (یا مثل آنچه در تصویر می‌بینید) در این فضاهای خالی کار ساده‌ای است. همین‌طور افزودن قفسه‌های چوبی کوچکی که این‌طرف و آن‌طرف دیوارها و قسمت‌های دیگر را پر می‌کنند.

4 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب پرده اتاق خواب

همه می‌دانیم خواب خوب شبانه اهمیت زیادی دارد. بنابراین طراحی اتاق خواب به‌شکلی که مایهٔ آرامش باشد، مهم است. در این بین طرح پرده اتاق