هلدینگ ساختمانی زیباسازان

اجرای ساختمان و تامین مصالح

چیدمان فرش در اتاق‌ها چگونه باید باشد؟

فرش در اکثر خانه ما ایرانی‌ها جزئی از خانه و زندگی‌مان شده است، به‌طوری‌که اگر اتاقی بدون فرش باشد، بی‌روح و خالی به چشم می‌آید. بنابراین، انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل و نیز دکوراسیون اتاق خواب است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که رنگ یا الگو مهم‌ترین عاملی است که باید هنگام خرید فرش مورد توجه قرار گیرد؛ اما اندازه فرش و همچنین شکل صحیح پهن کردن و قرار دادن آن در داخل اتاق و زیر مبلمان هم به همان اندازه مهم است. در این مقاله، با شما درباره چگونگی پهن کردن انواع فرش‌ها می‌گوییم و اینکه پهن کردن فرش در قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق ناهارخوری، اتاق خواب و اتاق نشیمن به چه شکل باید باشد. با ما همراه باشید.

فرش را در اتاق‌های مختلف چگونه پهن کنیم؟

اولین قدم در انتخاب فرش، درنظرگرفتن اتاقی است که می‌خواهید فرش را در آن پهن کنید. وقتی اندازه و شکل اتاق خود را ارزیابی کردید، وقت آن است که نحوه چیدمان مبلمان و اثاثیه در فضا را در نظر بگیرید.

روش‌های مختلف قرار دادن فرش در اتاق نشیمن

شکل اتاق و همچنین مبلمان شما تعیین‌کننده اندازه فرش، شکل و همچنین جهت آن است. اگر تصمیم دارید مبل روی فرش قرار بگیرد، مطمئن شوید که فرش‌تان حداقل ۱۵ سانتی‌متر از هر طرف امتداد داشته باشد.

روش اول: فرش را طوری قرار دهید که تمام پایه‌های کاناپه روی فرش قرار گیرد

برای قرار دادن تمام پایه‌های مبل روی فرش، به فرشی مخصوص در ابعاد بزرگ احتیاج دارید. این انتخاب برای مبلمان در اتاق نشیمن که فضای باز دارد، بهترین گزینه است. قرار دادن همه مبلمان به‌طور مستقیم بر روی فرش باعث می‌شود قطعات مختلف تزیینی متحد شوند و فضای نشیمن مشخص شود.

روش دوم: فرش را طوری قرار دهید که قسمت جلوی مبل روی فرش قرار بگیرد

زمانی که یکی از لبه‌های گروه مبلمان به‌سمت دیوار قرار می‌گیرد، این روش بهترین عملکرد را دارد. ثبات اشیا در دید اول، اهمیت بسیاری در نشان‌دادن انسجام دکوراسیون دارد؛ پس اندازه فرش باید طوری باشد که پایه‌های جلویی همه قطعات، روی آن قرار بگیرند و در عین حال، تمام پایه‌های عقب روی فرش قرار نگیرند.

روش سوم: فقط میز مبل را روی فرش قرار دهید

این نوع پهن کردن فرش، در نگاه اول، ذهن مخاطب را فریب می‌دهد! با این روش، اتاق بزرگ‌تر از حد واقعی‌اش به نظر می‌رسد. قرار دادن میز روی فرشی با ابعاد کوچک، انتخابی ایدئال برای فضاهای باریک یا کوچک است. برای به‌دست‌آوردن نسبت صحیح، فضای خالی وسط در محل قرارگیری مبلمان خود را در نظر بگیرید. با این کار، فضا به اندازه مناسب پر می‌شود.

2 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکسنت وال چیست؟

استفاده از اکسنت وال یکی از راهکارهای مؤثر و عالی برای عوض‌کردن حال‌وهوای اتاق یا خانه، بدون صرف وقت و هزینه‌های آن‌چنانی است. در ادامه

انتخاب پرده اتاق خواب

همه می‌دانیم خواب خوب شبانه اهمیت زیادی دارد. بنابراین طراحی اتاق خواب به‌شکلی که مایهٔ آرامش باشد، مهم است. در این بین طرح پرده اتاق