تخریب ساختمان چیست ؟

هدف از تخریب به طور کلی حذف، نوسازی، تعمیر یا بازسازی سازه است که با استفاده از لوازم و تجهیزات گوناگونی انجام می‌شود. دلیل این امر پایان عمر مفید سازه و بروز خطرات مختلفی مانند امن نبودن ساختمان جهت زندگی است. همچنین سعی می‌شود که مواد قابل استفاده از ضایعات جدا و دوباره به کار گرفته شود. معمولاً پیش از ساخت ساختمان جدید، نیاز است که ساختمان قبلی از بین برده و ضایعات آن به بیرون منتقل شود. این کار بعد از گرفتن حکم و سایر مجوزهای موردنیاز، قطع تمامی انشعاب‌ها، بررسی شرایط ساختمان‌های کناری و ایمن کردن پروژه به دو حالت دستی و مکانیکی امکان پذیر است. لازم به ذکر است که برخی اوقات بنابر نیاز از مواد منفجره نیز استفاده می‌شود. زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

روش انجام تخریب اصولی و ایمن

برای انجام یک تخریب اصولی و ایمن، رعایت نکات زیر ضروری است:

1-قطع انشعاب های برق، آب و گاز مربوط به ساختمان

2- جدا کردن تجهیزات داخلی از قبیل شیرآلات بهداشتی، آبگرمکن، پکیج، شوفاژ، بخاری های دیواری، سینک ظرفشویی، لامپ ها و آویزهای سقفی و دیواری، بازکردن کلید و پریزها و حتی الامکان بیرون کشیدن کابل و سیم های برق، شیشه ها و درهای ساختمان.

3-پرکردن چاه های فاضلاب قدیمی با استفاده از مواد استاندارد همچون آهک و خاک. به منظور پیشگیری از آلودگی های محیطی و تجمع حشرات و حیوانات موذی، پر کردن چاه ها با نخاله های ناشی از تخریب صحیح نیست و مخالف مقررات است.

مجری عملیات تخریب و گودبرداری

سازنده: مجری عملیات است. او طبق نقشه ها و موارد فنی ارائه شده از سوی طراح اقدام به اجرای عملیات تخریب و گودبرداری می کند. سازنده باید دارای پروانه کار در اجرای امور ساختمانی از مراجع ذی صلاح باشد. سازنده موظف است نقشه های ارائه شده از سوی طراح را با اصول مهندسی و دستورالعمل های وجود و امکان اجرا در پروژه مورد نظر، تطبیق دهد و سپس نسبت به اجرای آن، اقدام کند. سازنده باید در گودبرداری های بزرگ و با ریسک بالا، یک نفر مسئولِ ایمنیِ کارگاهِ گودبرداری استخدام کند.

همچنین هرگونه همکاری با بازرسان قانونی شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان و دیگر مراجع مربوطه بر عهده اوست. نصب تابلوهای هشدار دهنده و مشخصات پروژه، حصارکشی و ایجاد سقف ایمن برای تردد محلی از دیگر وظایف سازنده می باشد. همچنین او باید با تخصص و تجربه کافی روش گودبرداری بهینه را انتخاب و اقدام به تامین نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین آلات مناسب بکند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تخریب ساختمان می توانید به لینک فروشگاه آنلاین زیباسازان24 ، مراجعه نمایید و از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه تخریب ساختمان می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند.