آسانسور

آسانسورها دستگاه هایی هستن جهت جابه جایی در بین طبقات برای نصب آسانسور علاوه بر داشتن مهارت کافی  تکنسین نیاز به تجهیزات و فضای کافی می باشد. برخی از آسانسور ها هم به صورت هیدرولیکی و برخی به صورت کششی عمل می کنند. شرکت زیباسازان 24 در زمینه ساخت، راه اندازی و نصب آسانسور یکی از بهترین مجموعه ها می باشد.

زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

مراحل نصب آسانسور

نصب آسانسور داری چندین مرحله می باشد اولین مرحله شاسی کشی می باشد، بعد از شاسی کشی نوبت به ریل گذاری می رسد زمانی که ریل گذاری انجام شود باید کابین هاگذاشته شود سپس در ها را نصب کرد در ادامه کار در کابین که روی خود کابین قرار می گیرد را نصب می کنند.  و در آخرین مرحله راه اندازی موتور و کل سیستم انتقال آسانسور انجام می گیرد.

مراحل نصب آسانسور کششی

آسانسور ها دارای دو مدل هیدرولیکی و کششی هستند ، که هر کدام برای نصب نیازمند تجهیزات مخصوصی هستند. جهت نصب آسانسور کششی یا همان آسانسور معمولی نیازمند ایجاد چاله آسانسور،  اتاق آسانسور و تونلی که در آن آسانسور بالا و پایین برود. در داخل ساختمان ایجاد می شود تونلی جهت بالا و پایین رفتن آسانسور ایجاد می شود که به آن تونل داخلی می گویند و هم در خارج از ساختمان می شود آن را تعبیه کرد. آسانسور های داخلی با وزن تعادل بالا و پایین می روند. البته برای نصب آسانسور از بیرون ساختمان که به آسانسور های بیرونی معروف هستند و با وزن تعادل بالا و پایین می روند، نیازمند نصب اسکلت بندی هستند. معمولا چاله ای که برای آسانسور های تعبیه می شود از خود سطح پایین تر طبقه آسانسور 120 محاسبه می شود. در قسمت بالایی آسانسور ها اتاق آسانسور قرار دارد که داخل آن موتور و مدار فرمان قرار می گیرد.

نصب آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی دو نوع هستند دسته اول آسانسور هایی که جک از زیر هستندکه به آن سیستم یک به یک می گویند و دارای دو مبدل هستند و دیگری اسکوپیه می باشد. برای نصب آسانسور هیدرولیکی باید به اندازه یک سوم طبقات ساختمان، زمین کنده شود تا بتوانید جک را  داخل آن قرار دهیم، یا به اندازه کل طبقات ساختمان زمین را باید کند تا جک داخل آن قرار گیرد. به عنوان مثال اگر ساختمان دو طبقه ای 6 متر است باید  به اندازه شش متر زمین کنده شود. توجه داشته باشید که پاور یونیت هم در قسمت بالا و هم در قسمت پایین قرار می گیرد. آسانوسر هیدرولیکی سرعتش ازکششی بیشتر نیست اما قدرتش بیشتر است. و همچنین عمر و دمام آن نیز بیشتر است.

هزینه نصب آسانسور چقدر است ؟

هزینه نصب آسانسور با توجه به نوع موتور، نوع درب انتخابی و نوع ریل متفاوت است. قیمت آسانسور به همراه مراحل نصب و راه اندازی آسانسور بسته فاکتورهای زیادی تعیین هزینه می شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت آسانسور می توانید به لینک  فروشگاه آنلاین زیباسازان24 ، مراجعه نمایید و از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه نصب آسانسور می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند. همچنین می توانید کلیه خدمات نصب آسانسور را به این شرکت واگذار نمایید.