اجرای کناف​ زیباسازان 24

کناف (knauf) چیست؟

یکی از پرکاربردترین مصالح در ساخت وساز که با استقبال زیادی مواجه شده است اجرای کناف می باشد. کناف نوعی لمینت دیوار خشک است که توسط شرکت کناف تولید می شود. کناف بیش از ۸۰ سال در صنعت ساختمان فعال است . کناف به صفحه ای گفته می شود که با روکش گچی ساخته شده است. به بیان دیگر نوعی پنل گچی پیش ساخته است که به دلیل داشتن مزایای زیاد، امروزه به جای گچ در پروژه های ساخت وساز، پروژه های بازسازی خانه، پروژه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و … استفاده می شود.

زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

وزن کناف مهمترین ویژگی در اجرای کناف

کناف حدود ده تا پانزده برابر سبک تر از دیوارهای سنتی است. بنابراین با کاهش بار مرده ساختمان ، از تأثیر نیروی زلزله بر ساختمان کم می شود. در صورت تخریب ساختمان ، به دلیل سبک بودن سیستم کناف ، خطر برای ساکنان به طور قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر سبک بودن پنل Knauf ، اتصال انعطاف پذیر پنل ها به پروفایل ها باعث کاهش نیروی زلزله نیز می شود.

سبک بودن مواد کناف حمل آن را برای کارگران آسان تر و اجرای کناف را سرعت می بخشد. در طولانی مدت به دلیل بسته بندی مناسب ، آسیبی به مواد وارد نمی شود. تراکم مواد Knauf در مقایسه با مواد سنتی نیز هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد. از دیگر مزایای اجرای کناف ، دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت خراب شدن لوله و غیره قسمت آسیب دیده به راحتی قابل شناسایی و تعمیر می باشد. در صورت آسیب دیدن دیواره های کناف ، منطقه آسیب دیده می تواند به راحتی تعویض و تعمیر شود. این دو ویژگی باعث افزایش عمر مفید ساختمان می شود.

اجرای کناف​ زیباسازان24

کناف کاری برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

کناف‌ دارای مزایا و ویژگی‌های زیادی می‌باشد، همین امر سبب شده است که در موارد زیادی مورد استفاده قرار بگیرد. پرکاربردترین موارد استفاده از کناف را در زیر بیان می‌کنیم.

1- دیوار کاذب جداکننده: در برخی از مواد نیاز پیدا خواهید کرد، یک فضای داخلی را به دو بخش مجزا تقسیم کنید. برای این کار می‌توانید از کناف استفاده کنید که به آن دیوار کاذب نیز می‌گویند. دیوار کاذب جداکننده، ساخته شده از قاب‌های فولادی سبک می‌باشد که به صورت پیش ساخته وجود دارند. برای دیوار ساختمان‌های قدیمی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند، دیوار کاذب پوششی به کار برده می‌شود. این دیوارها دارای دو دسته با سازه و بدون سازه هستند.

2- سقف کاذب کناف مشبک: در سقف کاذب کناف مشبک از تایل‌های پوششی و گچی استفاده شده است که اتصال آنها با استفاده از آویزهای مخصوص انجام می‌شود. در این نمونه کناف کاری به راحتی می‌توانید ارتفاع مورد نظر را تنظیم نمایید.

3- سقف کاذب کناف یکپارچه: در واحد‌های تولیدی، آماده سازی سقف کاذب کناف یکپارچه طبق استانداردهای مشخص انجام می‌شود. این سقف‌ها امنیت نسبتا بالایی دارند؛ زیرا زیرسازی آنها از فولاد می‌باشد. سرعت نصب این سقف‌ها نسبت به دیگر سقف‌ها بالاتر می‌باشد. بنابراین بعد از نصب، رنگ آمیزی آن در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت کناف و دستمزدهای اجرا می توانید به لینک فروشگاه آنلاین زیباسازان24 ، مراجعه نمایید و  از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

اجرای کناف​ زیباسازان24

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه اجرای کناف می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند.