نورپردازی ساختمان

از دید یک طراح ساختمان و معمار، طراحی نما در روز برای ساختمان بسیار اهمیت دارد زیرا اولین فضای ارتباط دهنده ساختمان با محیط، نمای ساختمان است اما نورپردازی یک ساختمان در شب مسئله حساس تری می باشد زیرا یک ساختمان بسیار معمولی با نورپردازی اصولی میتواند به یک جاذبه توریستی در شب تبدیل شود و یا یک ساختمان بسیار زیبا با نورپردازی غیر اصولی به منظره ای هول انگیز در نمای شب.

زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان

چراغ زمینی یا چراغ دفنی: یکی از چراغ‌های پرکاربرد در نورپردازی، چراغ‌های دفنی است. چراغ‌های دفنی نور را به صورت هاله‌ای از نور به اجسام تابانده و باعث ایجاد سایه روشن‌های زیبایی می‌شوند. از چراغ‌های دفنی برای نورپردازی حیاط ، فضاهای عمومی، نمای ساختمان و حتی فضاهای داخلی استفاده می‌شود. این چراغ‌ها در زمین قرار می‌گیرند و برای برجسته کردن محیط به کار می‌روند.

چراغ‌های ‌وال‌واشر: یکی از پرکاربردترین چراغ‌های نورپردازی نمای ساختمان، چراغ‌های ‌وال‌واشر است که برای نورپردازی دیوارهای صاف استفاده می‌شوند. ‌وال‌واشر را می‌توان از کنارهم قرار گرفتن تعدادی لامپ کوچک ایجاد کرد. چراغ‌های ‌وال‌واشر نور یکنواخت طولی ایجاد می‌کنند. این خاصیت چراغ‌های ‌وال‌واشر در نورپردازی ساختمان‌های مرتفع بسیار به کار می‌آید؛ البته میزان پرتاب نور در انواع مختلف آن متفاوت است و با توجه به نیاز پروژه تعیین می‌شود. جهت و زاویه تابش نور در این چراغ‌ها قابل کنترل است. به علت توان مصرفی پایین چراغ‌های ‌وال‌واشر، در مصرف برق صرفه جویی می‌شود. این چراغ‌ها در برابر شرایط جوی، رطوبت و ضربه مقاوم هستند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تجهیزات نورپردازی و دستمزدهای اجرا می توانید به لینک فروشگاه آنلاین زیباسازان24، مراجعه نمایید و  از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

نورپردازی محوطه

نورپردازی محوطه چندین خواسته شما را همزمان جواب میدهد ، ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط ، تامین روشنایی فضا و همچنین افزایش زیبای محوطه و لند اسکیپ . در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی ، چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده میشود . نورپردازی باید به گونه ای صورت بگیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد. در طراحی داخلی‌ آپارتمان‌‌، استفاده از نور در سقف و دیوار، بسیار چشمگیر است. در فضای نشمین،‌ استفاده از لامپ با شکل هندسی در سقف و استفاده از نورهای مخفی پشت تلوبزیون باعث ایجاد تفاوت با سایر فضاها شده است. نورپردازی علاوه بر اینکه سبب روشنایی فضا می‌شود و آن را از تاریکی خارج می‌کند، از عناصر مهم دکوراسیونی است که می‌تواند آرامش و راحتی را برای فضا به همراه داشته باشد.

نورپردازی فضاهای داخلی

در طراحی داخلی، نورپردازی اصل بسیار مهمی است. نورپردازی، سبب بهتر دیده شدن کار خواهد شد و زیبایی طراحی را دو چندان می کند. استفاده از نورهای مخفی، در طراحی داخلی آپارتمان‌ها امروزه بسیار رایج است. ‌‌نورپردازی داخلی ساختمان یکی از مهمترین نکاتی است که در طراحی داخلی منازل و خانه‌های مسکونی باید به آن دقت نمود.

نورپردازی ساختمان زیباسازان24

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه نورپردازی ساختمان می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند.