نقشه برداری ساختمان چیست؟

نقشه برداری ساختمان به عنوان یکی از اساسی ترین ارکان در ساختمان سازی شناخته می شود. از آن جایی که صنعت ساختمان در اقتصاد کشور نقش اساسی و مهمی دارد، صاحب نظران در این زمینه همیشه به دنبال ارتقاء سطح کیفی آن بوده اند. اهمیت نقشه برداری در پیش برد دقیق اجرای سازه نمایان می شود، به گونه ای که انجام کوچک ترین ایرادی در این امر می تواند در روند ساخت، متحمل هزینه های زیادی شود.

زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

انواع نقشه برداری

تصور بیش تر افراد از نقشه برداری ایجاد یک نقشه در مقیاس های متفاوت می باشد. اما به واقع این گونه نیست و نقشه برداری در زمینه های مختلف صورت می گیرد. برای مثال نقشه برداری زمینی، فتوگرامتری، نقشه برداری ساختمان، ژنودزی و سنجش از دور از جمله فیلدهای نقشه برداری می باشند.

تجهیزات نقشه برداری

از آن جایی که نقشه برداری نمونه ای از فعالیت های تخصصی در زمینه ساختمان سازی محسوب می شود، استفاده از تجهیزات خاص برای انجام آن امری مهم و ضروری می باشد. از جمله وسایلی که برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرد، دوربین نقشه برداری، ترازیاب نقشه برداری، جی پی اس نقشه برداری، لیزر اسکنر و پهباد نقشه برداری می باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تجهیزات نقشه برداری و دستمزدهای اجرا می توانید به لینک فروشگاه آنلاین زیباسازان24 ، مراجعه نمایید و از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

فرق بین نقشه برداری و نقشه کشی چیست؟

شاید در ابتدا این طوربه نظر برسد که عمل نقشه برداری و نقشه کشی ساختمان یکی هستند، اما اینگونه نیست و این دوکار همپوشانی بسیار بالایی داشته و درراستای یک دیگر انجام میشوند، مهندس نقشه کش و معمار ساختمان، ابتدا باید از زمین و محلی که در آن بناست تا ساختمان سازی انجام شود، با استفاده از تحهیزات لازم نقشه برداری از زمین را انجام دهد و سپس از روی نقشه تهیه شده، اقدام به نقشی کشی و طراحی کند.

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه نقشه برداری می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند.