تاریخچه استفاده از آرماتوربندی

تاریخچه استفاده از آرماتوربندی به بیش از 150 سال پیش برمی‌گردد هم‌چنین امروزه استفاده از سازه‌های بتن آرمه (متشکل از بتن و میلگرد) بسیار متداول شده است، در مقاله تاریخچه استفاده از میلگرد در بتن بررسی کردیم که یکی از دلایل استفاده از میلگرد در بتن، ضعف بتن در برابر نیروهای کششی و خاصیت شکل پذیری بالای میلگرد بوده‌است. در سازه‌های بتن آرمه بارهای مربوط به وزن اجزای ساختمان، بارهای زلزله و ابزار و وسایل موجود در ساختمان توسط اجزای سازه مانند تیرها، ستون‌ها و دال‌ها که همگی متشکل از بتن و میلگرد است، جمع‌آوری شده و به پی ساختمان و زمین منتقل می‌گردد، که باعث سرپا ماندن ساختمان می‌شود. آرماتوربندی ساختمان که مجموعه‌ای از بتن و میلگرد است یکی از شیوه های ساخت سازه‌های مدرن و مورد تایید علم مهندسی می‌باشد. زیباسازان 24 اولین سامانه آنلاین خدمات ساختمانی

آرماتوربندی ساختمان چیست؟

به میلگرد مصرفی در المان‌های بتنی آرماتور گفته می‌شود. آرماتوربندی یکی از مراحل اجرای سازه اسکلت بتنی می‌باشد که موجب اتصال بهینه بین بتن و میلگرد می‌گردد. اشاره کردیم  بتن مقاومت فشاری بالایی دارد اما در برابر نیروهای کششی ضعیف عمل می‌کند، از این رو تمامی نیروهای کششی در ساختمان به وسیله آرماتورها تحمل می‌شود. آرماتوربندی ساختمان از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل اجرای سازه می‌باشد که بایستی با نهایت دقت انجام گردد. آرماتوربندی باعث می‌شود بتن استحکام کششی بالاتری داشته باشد و در برابر تنش های محیطی مقاومت بالایی نشان دهد.

انواع میلگرد برای آرماتور بندی

آرماتور یامیلگرد در موارد متعدد دارای مقاومت های مختلفی هستند و هرکدام به منظور خاصی مورد استافده قرار میگیرند که عبارتند از: فولاد A۱ : فولادی صاف و بدون آج و نرم است. فولاد A۲ : فولادی آجدار و نیمه سخت است. فولاد A۳ : فولادی دارای آج های پیچیده و سخت است. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید میلگرد می توانید به لینک  فروشگاه آنلاین زیباسازان24 ، مراجعه نمایید و از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

اکیپ آرماتوربندی

حتما قبل از شروع کار آرماتوربندی ساختمان با آرماتوربند در زمینه مسائلی مثل مدت زمان اجرای کار، دستمزد و جزئیات اجرای آرماتوربندی، زمان و نحوه پرداخت هزینه و ضمانت اجرای کار صحبت کنید. در کل بهتر است تمامی این جزئیات را در قالب یک قرداد تنظیم کرده و ضمن امضا طرفین به توافق برسید.

شرکت ساختمانی زیباسازان 24 با داشتن تیم مجرب و دانش کافی در زمینه آرماتوربندی می تواند شما را در این راه به شایسته ترین نحو ممکن راهنمایی کند.